0

Wear test – Skate bota, kterou nezašpiníš, neroztrhneš a nemusíš zavazovat

Vlastně mi to bylo hrozně líto. Vzpomínkový promodel Dylana Riedera od HUF, který vznikl původně u Gravis, je hrozně stylová bota. A vzhledem k tomu, že Dylan už je na onom světě, zasloužila by si tahle bota spíš čestný místo ve vitrínce, než kontakt s gripem. No, nicméně skutečný sneakerhead, který má své boty vystavené v obýváku a pouze je sleduje z ucitvé vzdálenosti, jsem nikdy nebyl, takže jsem se vrhnul do testování.

06.03.2019 1199

Čím jednodušší, tím stylovější

Z hlediska technologie, která je většinou alfou a omegou toho, na čem stavím svoje testový články se toho na „Dylankách“ moc neodehrává – prostě vulkanizovaná slip on bota.

Ten hlavní „příběh“ téhle boty (když pomineme Dylanův osud, o kterym jsem psal v pre-testu) je postavený na tom, co značka skatera Keitha Hufnagela pojmenovaná jednoduše HUF, umí velmi dobře – kombinovat skvělé zpracování s ještě lepšími materiály.

Když dva dělají totéž, není to totéž

Jakkoli původní design boty jde spíš za Gravisem než za HUF, jsou znát jisté změny ve zpracování oproti původnímu modelu. V prvé řadě je vulkanizace boty od HUF vyšší a celková konstrukce je o hodně bytelnější než původní Gravisky, které zanedlouho hodně změkly a ztratily tvar. Oproti tomu HUF dělá tenhle model výrazně bytelnější, což botě dává mnohem lepší využití na skejtu.

Vlastně se díky tomu HUF Dylany staly nejlepší slipon botou na skejta, protože na rozdíl od zbytku bot tohoto „nazouvacího“ typu se soustředily na boční stabilitu, které se slip-on modelům standartně nedostává. Do toho se přirozeně přidává i standartní benefit slip-on bot: absence švů, tedy míst, kde by se bota mohla roztrhnout.

„Zprasený“ materiál na jedničku

Druhá věc, která si zaslouží pozornost a ovace, je použitý materiál. HUF posledních několik releasů tohoto modelu vypustila do světa v prémiových materiálech, kde se nejednou objevila i takzvaná „pig suede“, čili prasečí semiš, která se kromě unikátního vzhledu vyznačuje i lepšími vlastnostmi než klasická semiš. A to zejména pevností a stálostí barvy.

Přeloženo do jazyka normálních lidí – botu můžete drbat o grip a nebude ztrácet barvu, jako se to u semiše běžně děje a už vůbec se nemusíte bát toho, že jí prodřete. Nicméně musím podotknout, že prasečí semiš je díky svému charakteru ze začátku trošku méně přilnavá ke gripu než její standardní varianta.

Když to shrnu: HUF Dylan Slipony mě hodně překvapily tím, že jsou opravdu plnohodnotnou botou na skejta, ačkoli se to na první pohled vůbec nemusí zdát. Díky kvalitnímu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, můžeš jít jeden den skejtovat a druhý den si je můžeš vzít bez problému do kanclu nebo do divadla. A pořád budeš největší štramák široko daleko…

Jestli chceš vyzkoušet Dylanky nebo jiné kecky od HUF, mrkni, co máme v nabídce. U tohohle kalifornskhýho brandu nejde šlápnout vedle!

 

>> VŠECHNY MODELY OD HUF NAJDEŠ POD TIMHLE LINKEM <<

 

Jirka Kůrka

powered by